DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.61 TL


Akbank Direkt İnternet İle Kredi Notu Öğrenme

1 yıl önce
341 kez görüntülendi

Modern bankacılığın tüm gereksinimlerini yerine getiren Akbank, Findeks ile yaptığı iş birliği sayesinde ücretsiz kredi notu öğrenme imkanı sunuyor!

Normalde ücretli olarak öğrenebildiğiniz Kredi Notunuzu Akbank Direkt ile ücretsiz sorgulama imkanına sahip olabilirsiniz. Bunu için  telefonunuzun işletim sistemine göre (android – ios) markete girerek Akbank direkt mobil uygulaması şeklinde arama yapıp uygulamayı indirmeniz yeterli.

Daha önce paylaştığımız makalelerde kredi notunun önemine değinmiştik. Bankalarla kuracağınız tüm alışverişlerde kredi notumuzun esas alınacağını düşünecek olursak , bu skoru sürekli olarak takip etmemiz ve adımlarımızı ona göre atmamız gerektiğini göz ardı etmemeliyiz.

KKB Sorgulama Nasıl Yapılır? ve Kredi Notu Nasıl Yükselir? başlıklı makalelerimizi incelemek için tıklayın!

Findeks üzerinden öğrendiğimiz kredi sicil notu, Akbank’ın Direkt Uygulaması sayesinde ücretsiz şekilde sorgulanabiliyor. Bankalarda ne kadar kredi limitiniz var. Kredi kartı başvurularınızda talep edebileceğiniz kart limiti ne kadar. Ödemelerinizde aksaklıklar olmuş mu? Hepsinin cevabını Kredi Notu Sorgulama ekranından yapabilirsiniz.

Uygulamada bununla beraber daha bir çok imkan sunuluyor. Mesela  uygulama üzerinden kolay bir şekilde Akbank Mobil İhtiyaç Kredisi başvurusu yapabiliyor, hızlı şekilde ödeme planınızı oluşturup, anında değerlendirme sonucunu öğrenerek kredinizi hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

Akbank Direkt İnternet İle Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Uygulamayı indirdikten sonra sırası ile :

Başvuru – Nakit İhiyaçlarım menüsünü açın. Çıkan menüde Risk Raporu butonuna basarak findeks kredi notunuzu öğrenin.

Uygulamaya giriş yapmak için Akbank müşterisi olmanız gerekiyor.

Kredi Notu Ne Anlama Gelmektedir?

  • 0-500: Bu puana sahip müşterilerin kredi alma oranları çok düşüktür. Riskli müşteri kategorisinde yer alırlar.
  • 500-800: İpotek veya kefil gösterme şartı ile kredi kullanabilen fakat yine de riskle bakılan müşteri puanı türüdür.
  • 800-1100: Kredi çekmesi ihtimali bulunan gruptur.
  • 1100-1400: Zamanında borçlarını ödeyen ve kredi puanı iyi sayılan gruptur.
  • 1400 ve üzeri: Bu aralıkta ki müşteriler kolayca kredi kullanabilirler.

Bu değerlendirmelere ek olarak bankalar tarafından gelir durumunuzun da göz önüne alındığını unutmamanız gerekir. Kredi notu yüksek olması bir müşterinin istediği miktarda krediyi çekme hakkına sahip olduğunu göstermiyor.

 

Bir önceki yazımız olan Neden Kredi Çekemiyorum? başlıklı makalemizde kredi çekemiyorum, kredi çekemiyorum diyenler ve kredi onaylanmama nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans