DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.67 TL


Altın Yükselişte, Rekora Doymuyor. İşte Son Durum

Altın Yükselişte, Rekora Doymuyor. İşte Son Durum Konusuna Ait Etiketler

1 yıl önce
253 kez görüntülendi

Gram altının fiyatı küresel piyasaların dengesiz risk iştahının etkisiyle son zamanların en yüksek rakamına, 130,04 seviyesine kadar çıktı.

Yatırımcıların güvenli liman olarak altına fazlasıyla gösterdiği rağbet sonucunda ONS fiyatı son 4 haftanın en yüksek rakamına 1.295 dolarak kadar çıkmasını sağladı. Yurt içindeki dolar kurunun yükselmesi ile beraber bu gün altının gramı saat 12:40 itibariyle 130,04 liradan işlem görmeye başladı.

Analistlerin yorumlarına göre altının seyri Amerika’da yapılacak seçimlerin durumuna göre seyir edecek. Ayrıca ABD Merkez Bankası (Fed) ile Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tarafından düzenlenecek toplantının sonuçları da piyasayı büyük oranda etkileyecek.

Son 10 ay içerisinde altının yatırımcısına yüzde 28 kar ettirmesi yatırımcılarını fazlasıyla memnun etmişken, halen “altına yatırım yapmalı mıyım” sorusuna cevap bulamayan yatırımcılar için uzmanlar Amerika’da düzenlenecek olan seçimlerin sonuçlarını beklemesini tavsiye ediyor. Çünkü Trump’ın seçimleri kazanması durumunda piyasaların olduğundan fazlasıyla gerginleşebileceğine dikkat çeken uzmanlara göre 8 kasımda düzenlenecek olan seçimleri beklemek en doğru seçim.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans