DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.61 TL


Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

1 yıl önce
366 kez görüntülendi

Devlet tarafından yürütülen çalışmalarla birlikte, evlilik esnasında bireylerin nakite sıkışmamaları ve yeni bir borcun içerisinde kendini bulmamaları için onlara destek verilmesi planlanmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmaların ardından resmileşmiş olan evlilik kredisi için bazı şartlar bulunmaktadır. Devlet destekli evlilik kredi nasıl alınır ya da herhangi bir şart var mı diye merak edenlerin, yazımızın devamını özenli bir şekilde okuması gerekmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisinde Yaş Kriteri Var Mı?

Devletin destek vereceği kişilerde yaş kriteri şuan için belirlenmiş durumdadır. 26 yaş sınırı belirlenen bu desteklerde, yaş sınırını tamamlamak ise yeterli olmayacaktır. Çünkü, devletin bu yardımı sizlere sunabilmesi için öncelikli olarak bir bankaya giderek çeyiz hesabı açtırmanız gerekmektedir. Bu hesap, tıpkı bireysel emeklilik yatırımı gibi değerlendirilebilir. En az 3 yıl ödeme yapma zorunluluğu olan bu hesapta, isterseniz aylık isterseniz de farklı vade süreleri belirleyerek, para yatırmanız gerekecektir. Sizlerin her ay yatıracağınız bu birikimlere, devlet tarafından da belirli oranlarda destek verilmektedir. Yüzde 25 gibi bir değerle sınırlandırılan bu destekler sonucunda, üçüncü yıl tamamlandığında devletin size sağlamış olacağı katkı da 15 bin liraya kadar çıkabilecektir. Bu sayede, hem küçük miktarlarda yaptığınız birikimler birikirken, bir yandan da devlet tarafından destek elde edilmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisini Kimler Alabilir?

Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır konusunda araştırma yapanlar, genellikle çiftlerden birinin mi yoksa ikisinin de bu destekten faydalanıp faydalanamayacağını araştırmaktadır. Öncelikle, bu hesabın açılışı için yalnızca kişilerin bankaya başvurması yeterlidir. 26 yaşına kadar yapılacak birikimler neticesinde, evlenecek olan çiftlerin ikisi de bu desteklerden kolay bir şekilde faydalanabilecektir. Bundan dolayı, herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Yapılan birikimler ile birlikte elde edilecek olan yaklaşık 30 bin liralık destek de, kişilerin bankalara giderek yapmış oldukları ihtiyaç kredileri ile eş değerdir. Bundan dolayı yeni bir kredi almaya hiçbir şekilde gerek kalmayacaktır. Açtırılan çeyiz hesapları dilenirse Dolar ya da farklı döviz kurlarına endekslenerek ayrı değer kazanması da sağlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi başlıklı makalemizde Kefilsiz Kredi Kartı, Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kefilsiz Kredi Kartsız Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans