DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.67 TL


Emekliye Faizsiz Kredi Son Dakika Gelişmeleri

1 yıl önce
1.259 kez görüntülendi

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği müjdeli haberin detayları gelmeye başladı. İşte emekliye faizsiz kredi müjdesi hakkında son dakika gelişmeleri!

2016 Mayıs Ayı itibari ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından emeklilere, maaşlarına oranla 3 maaş kadar avans verilmesi çalışmalarına başlandığını duyurulmuştu. Çalışma neticesinde emekliler kuruma müracaat ederek avans talebinde bulunabilecekti. Kasım ayı itibariyle kaynaklar, çalışmanın sona ermek üzere olduğunu ve yapılan düzenleme ile emeklilerin 3 maaş kadar avans çekme imkanlarının olacağını duyurdu.

Emekliye 3 Maaş Avans!

Emeklilere Promosyon çalışmalarında sona yaklaşan hükümet, 3 maaş kadar avans düzenlemesinde de çalışmalarını bitirmek üzere. Çok kısa sürede Meclise getirilmesi planlanan düzenlemeye göre emekliler maaşlarının 3 katı kadar avans kullanıp uzun vadeli ödeme seçenekleri ile faizsiz kredi çekebilecekler. Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği düzenleme ile maaşlarının yetersizliğinden yakınan bir çok emekli rahat nefes alma imkanı bulacak. Ayrıca avans kullanımında zorluk çıkarılmaması, başvuruların büyük oranda olumlu yanıtlanması içinde tüm seçenekler detaylandırılıyor.

Zor hayat şartlarının ve düşük emekli maaşlarının sıkıntılarından yakınan emekliler için, yeni çalışmalarında masada olduğu söylentiler arasında. İlgili yasa Çalışma ve Maliye Bakanlıkları ile beraber SGK tarafından değerlendiriliyor. Sisteme getireceği maliyetin netleşmesinin ardından yeni sürprizlere yönelik adımlarda atılabilir.

Emekliye Faizsiz Avans, 36 Ay Ödeme

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye Faizsiz Kredi

Düzenlemeden yararlanmak için maaşlarından herhangi başka bir kesintinin bulunmaması durumunda emekliler, maaşlarını aldıkları bankalara müracaat ederek avans talebinden bulunacaklar. Maaşlarında kredi kartı ödemelerindeki aksaklıklar veya diğer özel krediler sebebi ile kesintiler bulunan emekliler müracaatta bulunamayacaklar. Olumlu yanıt almaları durumunda ise maaş tutarının 3 katını avans olarak çekebilecekler. Dahası maaşlarından 36 ay taksitle kesilecek olan avansın, herhangi başka bir kesintisi veya ücreti olmayacak! 

Örnek verecek olursak; maaşı 2.000 lira olan emekli 6 bin lira faizsiz kredi / avans alabilecek. Bu tutar emeklinin maaşından 12, 24 ve 36 ay taksitlere bölünerek kesilecek. Avanstan hiç bir şekilde faiz alınmayacak.

Düzenlemenin özellikle bayram ve tatil dönemlerinde nakit para sıkıntısı çeken emeklilere rahat nefes aldırması düşünülüyor. Yine bankalardan çektikleri özel krediler ile yüksek oranda ücret ve faiz tutarlarını ödemekte zorlanan emekliler bir nebze olsun rahatlayacak.

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Avanstan ayrı olarak merakla beklenen bir diğer konu ise emekliye faizsiz kredi düzenlemesi. İlgili bakanlıklar ve kurumlar tarafından bu konuda da değerlendirmeler yapılıyor ve bankalara teklif sunulması bekleniyor. Bu kredi oranında ise maaşın 10 katı baz alınacak. Yani düzenleme çıkarsa emekliler için faizsiz kredi çekme imkanı maaşın 10 katı tutarında mümkün olacak. Yine ücret ve masrafların olmaması planlanan düzenlemede bankaların olumlu bakması için devlet teşvik çalışmaları planlıyor.

Müjdeli haberin çıkması durumunda sitemizden sizlere detayları ile birlikte duyuracağız.

Dilerseniz şu konulara göz atabilirsiniz?

Faizsiz Kredi Çekmek Mümkün mü? 

Esnafa Müjde! Faizsiz Kredi Geliyor!

 

Bir önceki yazımız olan Altın Yükselişte, Rekora Doymuyor. İşte Son Durum başlıklı makalemizde 2 kasım 2016 altın fiyatları, altın 130 tl oldu ve altın yatırımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Hamza dedi ki:

    Maaşında kesinti olmayan, kredi çekipte ödeme zorluğuna girmeyen emekli sayısını biliyor hükümet herhalde. Benim tahminim 11 milyon emeklinin 2 milyonu ancak bu avans ya da krediden yararlanabilir, tabii şartları değiştirmezlerse:). Kolaylıklar dilerim

  2. Irfan gezer dedi ki:

    2017 haziran 1. Yeni yasa var mi duyumlarıma göre faizsiz kredi başladı. Bilgileri alıp tarafıma atar mısınız. Merakla bekliyorum

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans