DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.61 TL


Emekliye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

1 yıl önce
399 kez görüntülendi

Emeklilik döneminde alınan maaşlar ile geçinmek ya da yeni bir ev ile konutun satın alınması oldukça zordur. Bundan dolayı zaman zaman bankaların kapısını çalan emeklilerimiz, karar verirken birçok detaya dikkat etmektedirler. Özellikle faiz oranları ile vade süreleri arasındaki ilişkilere dikkat edilirken, bankaların onlardan kefil talep edip etmemesi de diğer bir detaydır. Çünkü, günümüzde kefil bulmak neredeyse kredi alabilmek kadar zordur. Bundan dolayı, emekliye kefilsiz kredi veren bankalar ve ne kadarlık bir kredi için bu hizmeti sunduklarını sizler için araştırdık. Buna göre, sizlerden kefil talep etmeden kredi verecek bankaları şöyle sıralayabiliriz.

emekliye kredi veren bankalar

Vakıfbank

Emeklilerin sürekli olarak etkileşim içerisinde olduğu bankalardan birisi olan Vakıfbank, maaşını kendi bankası üzerinden alan ya da alacağını taahhüt eden emeklilerden, 50 bin liraya kadar olan ihtiyaçları için kefil talebinde bulunmamaktadır. İhtiyaç kredisi paketlerinde yapmış olduğu bu hizmette, 48 aya kadar vade seçenekleri de sunan Vakıfbank, faiz olarak da yalnızca %1,10’luk bir eklenti talebinde bulunmaktadır. Kredi başvurusu için ise, kişilerin kimliklerini yanlarında bulundurmaları yeterli olacaktır. Başvuru aynı gün sonuçlanacak ve maaş alınan hesaba da kısa süre içerisinde kredileri yatırılacaktır.

ptt-aydin-subesi-efeler

PTT

PTT, emekli maaşını kendisinden çeken müşterileri başta olmak üzere, birçok kullanıcısına da kefilsiz bir kredi vermektedir. Kendi bünyesindeki kredi paketlerinden hariç olarak, diğer bankalar ile yaptığı anlaşmalara göre verilen bu kredilerde, seçim tamamen sizlere yani emeklilere aittir. Eğer, emekli maaşınızı PTT’den alıyorsanız, süreç hem daha hızlı ilerleyecek hem de kefil göstermek durumunda kalmamış olursunuz. PTT, şuan için 6 adet banka ile işbirliği yapmakta ve sizler için en uygun kredileri sunmaktadır.

odeabank-kimin-odeabankin-sahibi-kim

Odeabank

Giderek büyüyen ve bankacılık sektöründe kalıcı olduğunu ispatlayan Odeabank, emekliye kefilsiz kredi veren bankalardan birisidir. Banka, emekliler için özel bir ihtiyaç kredisi paketi hazırlamıştır. Maaşlarını Odeabank üzerinden almasalar bile faydalanabilecekleri bu kredi paketinde, kişilerin emekli olduklarını gösteren belge ve kimlikleri ile başvuru yapmaları yeterli olacaktır. Kredi için uygun görülen faiz oranı da %1,18 olarak belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Neden Kredi Çekemiyorum? başlıklı makalemizde kredi çekemiyorum, kredi çekemiyorum diyenler ve kredi onaylanmama nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans