DOLAR: 4.91 TL
EURO: 5.76 TL


En Uygun Kredi Nasıl Alırım? Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

En Uygun Kredi Nasıl Alırım? Başvurusu ve Şartları Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

1 yıl önce
318 kez görüntülendi

Bankalar bireysel müşterilerin ihtiyaçlar doğrultusunda kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı türlerde ve vadelerde kredi kullandırmaktadırlar. Tatil, evlilik, eşya alımı, borç kapama gibi ihtiyaçları doğrultusunda maksimum 36 ay vadede tüketici kredisi, araç alımına yönelik aracın yaşına bağlı olarak maksimum 48 ay vade ye kadar Taşıt kredisi ve konut alımına veya mevcut konutunu yenilemeye yönelik yönelik maksimum 180 aya varan vade de konut kredisi kullandırıcı yapmaktadırlar.

En Uygun Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu yapmadan önce hangi bankada hangi faiz oranı ve masraflar ile kullandırın yapıldığı ile ilgili olarak araştırma yapmak en doğrusu olacağı düşüncesindeyim. Bazı bankaların faiz oranı yüksek iken masraflar düşük ya da tam tersi faiz oranı biraz daha yüksek iken masrafları düşük olabilir. Başvuru yapmadan önce toplam maliyeti göz önünde bulundurmak ve en uygun kredi hangi bankada araştırmak gerekir. İnternet üzerinden bankaların faiz oranlarını karşılaştıran ve bu araştırmayı daha kısa sürede yapmanızı sağlayan birtakım siteler bulunmaktadır.

En Uygun Kredi Nasıl Olur?

Bu siteler de banka banka gezmek yerine sizin yerinize bu karşılaştırmayı yaparak en düşükten en yükseğe doğru farklı teklifler sunmaktadır. Size özel yapılan tekliflerde dosya masrafı ve hayat sigortası benzeri masraf detaylarına özellikle dikkat edilmesi gerekir. Her bankanın çalışmakta olduğu hayat sigortası şirketi ve kapsadığı teminatlar farklı farklı olduğundan prim tutarları değişkenlik göstermektedir. Bazı bankalar özel sektör çalışanlarına kullandırılan kredilerde vefatın yanı sıra işsizlik teminatı koymakta ve buda prim üzerinde büyük fark yaratmaktadır. Sizlerde en uygun kredi alabilmek için banka ilanlarını takip etmeye devam edin. Son günlerde yapılan açıklamalar ile kredi faiz oranlarında da düşme bekleniyor.

En Uygun Kredi İçin Dikkat Edilmesi Gerekli Hususlar

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kredi araştırması yaparken, pek çok bankada şuan uygulanmakta olan skor puana göre faiz oranı uygulamasından kaynaklı her bankadan yapmış olduğunuz sorgulama başvuru sayılmakta ve başvuru sayısı arttıkça da skor puanınız düşmektedir. Daha düşük faiz ile kredi çekme şansınız varken daha yüksek faiz ile çekmenize ya da belli bir başvuru sayısının üzerinde olduğunda kredinizin ret olmasına sebep olmaktadır. Mümkün olduğunca az kredi başvurusu yapmanız sizin için iyi olacaktır. Bu sayede gereksiz yere kredi notunuz düşmeyecektir.

Faizsiz kredi almak isteyenler Faizsiz Kredi Çekmek Mümkün mü? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi başlıklı makalemizde Kefilsiz Kredi Kartı, Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kefilsiz Kredi Kartsız Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans