DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.66 TL


Evlilik Kredisi

1 yıl önce
348 kez görüntülendi

En büyük hayallerden birisi olmasına rağmen, oldukça masraflı olarak kabul ettiğimiz evlilik, günümüz şartlarında birçok yeni çiftin de adeta korkulu rüyası haline gelmiştir. Konukların ağırlanması için tutulacak düğün salonu başta olmak üzere, yapılacak ikramlar, takılar ve diğer giderler için bir hesap yapan çiftler, bunun altından nasıl kalkacaklarını kara kara düşünürken, çoğunlukla bankalara başvurarak destek almaktadırlar. Evlilik kredisi adı altında yapılan bu başvurularda, aslında her zaman için tercih edilen ihtiyaç kredileri üzerinden başvuru alınmaktadır. Şuan evlilik kredisi için yapılacak başvurular, ülkemizdeki tüm bankalara gidilerek doğrudan yapılabilecektir. Yararlanılacak faiz oranları da ihtiyaç kredileri ile denk olacaktır.

Devletten Evlilik Kredisi Alınabilir Mi?

Son dönemlerde haber bültenlerinde de bahsedilen ve gençlerin evlilik için ihtiyaç duydukları paranın devlet tarafından verileceği, birçok gence aslında umut ışığı yakmıştı. Fakat, şuan baktığımız zaman devlet tarafından verilen finansal yardımın alınması için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, 26 yaş sınırıdır. Çünkü devletten bu desteği alabilmek için kişilerin 26 yaşından küçük olması gerekmektedir. Ayrıca, devlet tarafından verilen bu evlilik kredisi için, öncelikle bankalardan bir çeyiz hesabı açtırmanız gerekecektir. Eğer çeyiz hesabı açtırmamışsanız yine bu destekten faydalanamayacaksınız. Çeyiz hesabı için aylık ödemeler yapılmakta ve evlilik zamanında da bu hesap bozdurulmaktadır. Devlet tarafından kişilere hem birikim yaptırılırken hem de 15 bin liraya kadar destek sağlanmaktadır.

Evlilik Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Devlet destekli evlilik kredisinden faydalanamayan kişilerin doğrudan bankalara gitmeleri gerekecektir. Az önce de belirttiğimiz gibi bankalara gidilerek yapacağınız ve evlilik için değerlendireceğiniz kredilerde, ihtiyaç kredisi verilecektir ve 1000 Türk Lirası ile 50 bin Türk Lirası arasında kredi başvurusunda bulunabileceksiniz. Faiz oranlarına baktığımız zaman, şuan en uygun faizlerin ING Bank tarafından verildiğini görmekteyi. %1,09 faiz oranı ile sizlere sunulacak bu kredide, talep ettiğiniz tutar ne olursa olsun 48 aya kadar vade seçeneği sunulacaktır. Böylelikle düşük faizlerle birlikte kredi bedelinizin ana paradan çok fazla olmasını engelleyecek ve öderken de büyük bir problemle karşılaşmamış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi başlıklı makalemizde Kefilsiz Kredi Kartı, Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kefilsiz Kredi Kartsız Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans