DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.61 TL


Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

1 yıl önce
295 kez görüntülendi

Herhangi bir işte çalışamayan ya da çalıştığı halde bankalara maaş bordrosunu gösteremeyen kişiler için, artık gelir belgesi olmadan da kredi almanın önü açılmış durumdadır. Gelir belgesiz kredi veren bankalara baktığımız zaman, 2017 yılının başından itibaren Ziraat Bankası, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, TEB ve Akbank tarafından çalışmalar yapıldığını görmekteyiz. Bahsetmiş olduğumuz bankalara giderek, kefilsiz, gelir belgesiz ve herhangi bir senet imzalamalarına gerek kalmadan kredi başvurusu yapacak olan kişiler, yalnızca ihtiyaç kredisi paketlerinden faydalanabilecekler. Başvuruları banka şubesinden yapacak olan kişiler, aynı gün içerisinde kredi notlarının da sonucunu öğrenebilecekler.

Gelir Belgesiz Kredi Şartları

Bankalara yapacağınız kredi başvurunuzun, gelir belgesi sunmadığınız halde onaylanabilmesi için, bankanın da arayacağı daha farklı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, kredi başvurularında klasik bir hale gelmiş olan kredi notudur. Eğer kredi notunuz herhangi bir sebepten dolayı düşmüşse, bu durumda kredi başvurunuza olumlu bir sonuç almanız oldukça zordur. Fakat, kredi notu sınır kabul edilebilecek seviyede olan, buna ek olarak da üzerine kayıtlı bir gayrimenkul olan kişilerin biraz daha şanslı olduklarını görmekteyiz. Çünkü, kredinin onaylanması için bankanın teminat olarak göreceği bu gayrimenkul hem ihtiyaç kredisinin hem de yüksek kredi bedelinin yolunu size açacaktır.

ING Bank 3 Bin Lira Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bankalardan birisi olan ING Bank, %1,99 faiz oranı ile sizlere yardımcı olacaktır. Gelir belgesi şartı olmayan bu kredi paketi için, doğrudan banka şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Gelir belgesiz kredi veren bankalardan en çok tercih edileni olan ING Bank, ihtiyaç kredisi için başvuracak bireylerden bazı evrakları talep etmektedir. Bu evraklar ise şu şekildedir.

  • Nüfus cüzdanı ya da TC kimlik numaranızın yazdığı resmi kimlik belgeniz.
  • Son 3 aylık bir döneme ait olan ve üzerinize kayıtlı olan fatura.
  • Esnaf olanların vergi kimlikleri.
  • Çiftçi olanlar için çiftçilik belgeleri.

Bu evrakların başvurusu sırasında yanınızda olması, hem kredi başvurunuzda hız kazanacağınız hem de kısa bir sürede kredinizi alacağınız anlamına gelmektedir. Fakat, bu kredi paketi için başvurular yalnızca banka şubelerinden kabul edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Neden Kredi Çekemiyorum? başlıklı makalemizde kredi çekemiyorum, kredi çekemiyorum diyenler ve kredi onaylanmama nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans