DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL


Gelir Belgesiz Kredi

Gelir Belgesiz Kredi Konusuna Ait Etiketler

1 yıl önce
279 kez görüntülendi

Gelir belgesiz kredi, bankalar tarafından ayrıcalıklı müşterilerine sunulan bir kredi uygulamasıdır. Bu uygulamaya göre, kişilerin kredi başvurularında bankalara sunmuş oldukları maaş bordrolarına hiçbir şekilde gerek kalmayacaktır. Ayrıca, gelir belgesi sunmadan başvurup kredisini alacak olan kişiler, çoğu zaman banka şubelerine bile gitmelerine gerek kalmadan bu işlemi gerçekleştirebilecektir. Fakat, bu işlem için bazı şartların tamamlanması gerekecektir. Örneğin, geçmiş dönemlerde aynı bankadan bir işlem görmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda, bu bankadan aldığınız kredili ürünlerde hiçbir şekilde ödememe durumunun söz konusu olmaması, banka sicilinizin de temiz olması gerekmektedir. Bu şartları tamamlayan bireyler bankalar açısından önemli olduklarından dolayı, doğrudan kredi başvurusunda bulunabileceklerdir.

Gelir Belgesiz Kredi İçin Hangi Bankalara Başvurulabilir?

Bu ayrıcalıklı hizmeti sunan bankalara baktığımız zaman, ilk olarak Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank ve Vakıfbank’ı sayabiliriz. Bu bankaların müşterileri, banka şubelerine giderek ya da kullanmış oldukları mobil bankacılık hesaplarına giriş yaparak kredi başvurusunda bulunabilirler. Genellikle mobil ortamda yapılan kredi başvuruları, ön başvuru olarak kabul edilse de, kampanyalar kısmında bulunan gelir belgesiz kredi alanından başvuru yaptığınız zaman, bu dıoğrudan başvuru özelliği taşıyacaktır. Bunun beraberinde, kredi başvurunuzun sonucu banka tarafından kısa sürede cep telefonunuza ve e-mail adresinize bildirilecek banka görevlilerinden de bir telefon alacaksınız. Onay vermeniz halinde, bankada bulunan hesabınıza onaylanan krediniz yatırılacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi İçin Gereken Şartlar

Yukarıda da söylediğimiz gibi, gelir belgesiz kredi almak isteyen bireylerin, geçmiş dönemde bir kredi almış olmaları, kredi notlarının 1400 değerinden yüksek olması, kredi sicillerinde mevcut olan bir cezanın bulıunmaması gerekmektedir. Bu şartlar tamamlanıyorsa ve başvuru yapılacak bankanın geliştirmiş olduğu böyle bir kredi paketi bulunuyorsa, elinizi çabuk tutmanızda fayda vardır. Farklı başvuru kanallarından yapılan başvurularda, çekilecek olan kredinin bedeline göre, banka şubesine gelerek imza atmanız da istenmektedir. Örneğin, kredi başvurusu için limiti 10 bin lira olarak belirlemişseniz, bankaya çağırılma durumu söz konusu olmayabilir. Ama, 10 bin liranın üzerindeki kredilerde, banka şubelerinde kredi sözleşmesini imzalamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Neden Kredi Çekemiyorum? başlıklı makalemizde kredi çekemiyorum, kredi çekemiyorum diyenler ve kredi onaylanmama nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans