DOLAR: 3.57 TL
EURO: 4.20 TL


Girişimci Kredisi Şartları Nelerdir?

Girişimci kredisi şartları nelerdir, merak ediyorum! Girişimci kredisi almak için hangi şartları yerine getirmeliyim? Girişimci kredisi nasıl alınır, şartlar nasıldır? aktuelfinans.com tarafından hazırlanan bu yazıyı okuyarak girişimci kredileri ile ilgi detaylara rahatlıkla ulaşacaksınız. Girişimci kredisi almayı düşünüyorsanız, önce bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Girişimci Kredisi Nedir?

Girişimci kredisi, iş kurmak isteyenlere destek olmak amacıyla verilmekte olan kredilerdir. Girişimci kredisi alarak işletme kurmak yeterli sermaye gücü olmayanlar için güzel bir fırsattır. Girişimci kredileri almanın faydası, iş kurmak isteyen girişimciler için oldukça fazladır.

Girişimci Kredisi Nereden Alınır?

Girişimci kredileri almak günümüzde oldukça kolay hale gelmiştir. İlk olarak devlet desteği ile Kosgeb Kurumu aracılığı ile girişimci kredileri verilmeye başlanmıştır. Kosgeb girişimci kredilerini detaylı olarak web sitemizde yer alan makalelerden inceleyebilirsiniz.

Bankaların vermekte olduğu girişimcilik kredileri ise son dönemde oldukça büyük talep görmektedir. Bankalar girişimci kredisi vererek, iş kurmak isteyen girişimcilere önemli bir destek vermektedir. Hem kamu hem de özel sektör bankaları günümüzde girişimci kredisi vermektedir.

Girişimci Kredileri Şartları Nelerdir?

İster bankaların verdiği girişimci kredileri olsun, ister Kosgeb kanalı ile verilen girişimcilik kredileri olsun; bu kredileri alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Şimdi bunları ayrı ayrı ele alalım.

Bankaların Girişimci Kredileri:

Bankaların son dönemde verdiği kredilerin başında girişimci kredileri gelmektedir. Bu krediden yararlanabilmek için şartlar şunlardır.

 • Bu kredilerden yararlanabilmek için öncelikle kredi notu düşük olmaması gereklidir.
 • Kredi başvurusunda bulunan girişimcinin kara listede olmaması gerekmektedir.
 • Şirket açılışı yapılmış olması şarttır.
 • Bankaların girişimci kredileri işletmenin yatırım finansmanı için kullanılmalıdır.
 • Bankalara kredinin kullanılacağı alanlar detaylı olarak iş planı ile aktarılmalıdır.
 • Bankaların bir kısmı girişimci kredilerini, genç ve deneyimsiz girişimcilere destek olmak amacı ile vermektedir.
 • Bankaların girişimci kredilerin alabilmek için ticari bir engele sahip olunmamalıdır.

Devlet Destekli Girişimci Kredileri

Devlet destekli olarak girişimci kredileri Kosgeb üzerinde verilmektedir. Kosgeb girişimci kredilerine sahip olabilmek için ise şartlar şunlardır.

 • Kosgeb girişimci kredilerinden yararlanmak için TC vatandaşı olmak gerekmektedir.
 • Kosgeb veri tabanına kayıtlı olmak gereklidir.
 • Kurum tarafından düzenlenen 32 saatlik girişimcilik eğitime katılmak ve burada başarılı olarak girişimcilik sertifikasına sahip olmak gerekmektedir.
 • Detaylı olarak yapılacak iş ile ilgili iş projesi hazırlanmalı ve Kosgeb’e sunulmalıdır.
 • İş projesinde sunulduğu gibi işletme açılışı gerçekleştirilmeli ve iş kurulumu için yapılan harcamalar faturalandırılarak kuruma iletilmelidir.

Girişimci kredileri alarak sizler de iş kurabilir, kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Sektör haberlerine ve bankaların kredi kampanyalarına aktuelfinans.com web sitemiz üzerinden ulaşabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Girişimci Kredileri ile ilgili diğer konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Bir önceki yazımız olan Girişimci Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Girişimci Kredisi, Girişimci Kredisi Nasıl Alınır ? ve Girişimci Kredisi Nedir ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz