DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.66 TL


Girişimci Kredisi Veren Bankalar

10 ay önce
191 kez görüntülendi

aktuelfinans.com olarak sizlere bu yazımızda girişimci kredisi veren bankalar hakkında bilgiler veriyoruz. Girişimci kredisi alarak iş kurmayı düşünenler için hazırladığımız bu yazımızda faydalı bilgiler yer almaktadır. Girişimci kredisi nereden alınır, hangi bankalar girişimci kredisi verir diye merak ediyorsanız, bu yazımızı mutlaka okumalısınız!

Girişimci Kredisi Almak

Girişimci kredisi almak, işe yeni başlayacaklar için oldukça önemlidir. Girişimci kredileri son yıllarda ortaya çıkarılan ve tamamen girişimcileri destekleme amaçlı olarak verilmekte olan kredilerdir. Girişimci kredileri bankalar tarafından verilmektedir. Hem kamu bankaları hem de özel sektör bankaları girişimci kredisi vermektedir. Takribi 10 banka, girişimcileri desteklemekte ve onlara girişimci kredisi vermektedir.

Girişimci kredisi alarak iş kurmak isteyen on binlerce insan vardır. Bankalar, özellikle son dönemlerde Kobi kredileri ile ön plana çıkarken, Kobi dışındaki işletmeler için de girişimci kredisi vermeye başlamışlardır. Bankalar girişimci kredisini ağırlıklı olarak, farklı iş fikirleri olan girişimcileri desteklemek amaçlı olarak vermektedirler. Girişimci kredisini alabilmek için öncelikle bir girişimci olarak iş planı oluşturulmalı ve şirket açılışı yapılmalıdır. Faaliyetlerin bu aşamada başlaması gerekliliği yoktur. Girişimci kredisi işletmenin sermayesi ve yatırım finansmanı olarak kullanılması gerekmektedir.

Bankalardan Hangileri Girişimci Kredisi Vermektedir?

Girişimci kredileri bankaların yeni nesil kredileri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sektördeki tüm bankalar olmasa bile ağırlıklı olarak gündemde olan bankalar girişimci kredisi vermektedir. Bankalardan hangileri girişimci kredisi vermektedir diye merak ediyorsanız sizlere şu şekilde aktaralım.

Halkbank Girişimci Kredisi:

Halkbank, girişimci kredisi veren bankaların öncülerindendir. Halkbank girişimcileri desteklemek maksadı ile Genç girişimci kredisi, Cesur girişimci kredisi, Usta girişimci kredisi ve Mucit girişimci kredileri adı altında hizmet vermektedir.

Garanti Bankası Girişimci Kredisi:

Garanti Bankası girişimcilere destek olmak maksadı ile iş kurma kredisi vermektedir. Girişimci kredisini, iş kurma kredisi adı altında veren Garanti Bankası Kobi’ler için de ayrıca destekleme kredileri vermektedir.

TEB Girişimci Kredisi:

Sektörün önemli bankalarından olan TEB, girişimcileri de desteklemek amacı ile dükkan açma kredisi vermektedir. TEB girişimci kredisi 50.000 TL limitlidir.

Denizbank Girişimci Kredisi:

Özel sektör bankalarından olan Denizbank’tan girişimci kredisi alarak işletme kurabilirsiniz. Denizbank girişimci kredisi veren bankalar arasında önde gelmektedir.

İş Bankası Girişimci Kredisi:

İş Bankası girişimci kredileri de son zamanlarda oldukça büyük talep görmektedir. İş Bankası girişimci kredilerine sahip olarak iş kurmanız mümkündür.

Akbank Girişimci Kredisi:

Girişimci kredisi alarak iş kurmak isteyenler için Akbank da son derece büyük destek vermektedir. Akbank girişimci kredisi de oldukça büyük talep geren krediler arasındadır.

Sizler de yukarıda sıraladığımız bankalardan girişimci kredisi alarak iş kurabilirsiniz. Bu bankalara ilave olarak;

Ziraat Bankası,

Şekerbank,

Vakıfbank,

Yapı Kredi Bankası

Bankaları da girişimcilere destek olmakta ve iş kurma kredileri vermektedir. Bankaların kredi kampanyaları ve şartlarına aktuelfinans.com web sitemizden istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Girişimci Kredisi Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizde Girişimci Kredisi, Girişimci Kredisi Nasıl Alınır ? ve Girişimci Kredisi Nedir ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans