DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.61 TL


Girişimcilere Tavsiyeler

Girişimcilere Tavsiyeler Konusuna Ait Etiketler

1 yıl önce
266 kez görüntülendi

Bir fikirle başlayan girişimler bazen milyon dolarlık şirketlere dönüşebiliyor. Belki sizde ilk adımda olabilirsiniz. Peki başlangıç aşamasında nelere dikkat etmeli?

Tüketen bir toplum olma anlayışını tamamen değiştirmek adına yapılan hükümet çalışmalarına baktığımız zaman, girişimcilerin önünün açılması hedeflenmektedir. Herhangi bir projesi olan kişiler ya da kendi işini kurmak isteyen kişiler için devlet destek ve hibeleri, bu amaç için ortaya çıkartılmıştır. Fakat, girişimcilerin yol haritasının hatalardan ya da ihmallerden dolayı yanlış çizilmemesi adına bu destek ve hibeler için birçok şart getirilmiştir. Bu şartlar, İŞKUR  ya da KOSGEB tarafından verilen uygulamalı girişimcilik eğitimleridir. Bu eğitimlerde kişilere ticari hayatları boyunca hangi zorluklar ile karşılaşacakları, bu zorlukların üstesinden nasıl gelecekleri ve girişimcinin her yönden özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bahsettiğimiz konulara ek olarak bölgesel kalkınma ajanslarından da bahsedilmesi gerekmektedir. Tüm il merkezlerinde bulunan kalkınma ajansları, projesi olan kişilere maddi destek sağlamanın yanı sıra, uzman yatırımcılar tarafından projelere yardım edilmesini de sağlamaktadır. Eğer insanlığa ve Türk milletine fayda sağlayacağını düşündüğünüz bir projeniz olduğunu düşünüyorsanız, kalkınma ajanslarına başvurmak size fayda sağlayacaktır.

Devletin bu tarz kurslar ve kredi desteği sağlamasının temel amacı ise, genç girişimcilerin karşısındaki en büyük sorun olan maddiyatın ortadan kaldırılmasıdır. Çünkü, 25 yaş ve altında olan kişiler için, birçok vergi reformu uygulanmış ve bu kişilere 50 bin liraya kadar karşılıksız hibe de verilmektedir. Girişimcilerin yol haritasında olan maddi problemler de bu sayede ortadan kaldırılmaktadır. Eğer bu hibe programlarından faydalanmak istiyorsanız, en kısa sürede KOSGEB, İŞKUR ve bölgesel kalkınma ajanslarına başvurmalı, buralarda açılan uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin kontenjanları dolmadan kayıt olmalısınız. Böylelikle devlet hibelerinden faydalanabilir, hayalinizdeki işletmenin sahibi olabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans