DOLAR: 3.82 TL
EURO: 4.68 TL


Günlük Daire Kiralayanlara Ceza Yolda!

Günlük Daire Kiralayanlara Ceza Yolda! Konusuna Ait Etiketler

1 yıl önce
179 kez görüntülendi

 Son zamanlarda sıklıkla görür olduğumuz ‘Günlük Kiralık Daire’ ilanları  terör şebekeleri ve fuhuş çeteleri tarafından rağbet görmekte. Bu nedenle kiralama işlemlerini ve kiracı bilgilerini kayda almayan ve gerekli  bildirimlerde bulunmayan emlakçılara hem mali hemde yardım yataklık etme suçlarından cezalar yağabilir!

Bakan Soylu’nun yaptığı açıklamaya göre son zamanlarda artan terör olayları ve diğer suç eğilimlerinde günlük kiralık dairelerin sıklıkla kullanıldığı tespit edildi. Uzun süredir hem emniyet yetkilileri hemde maliye tarafından yürütülen çalışma neticesinde düzenlenen yeni tasarıya göre kayıt dışı günlük daire kiralayan emlakçılara para cezasının yanında “suça yardım ve yataklık etmek” sebebiyle hapis cezası bile verilebilir.

Maliye ise işin vergi boyutunda ciddi kayıt dışı kiralamalar olduğunu belirterek bundan sonra ki süreçte önüne gelenin emlakçılık yapamayacığını bildirdi.

Otellerde müşterilerin kimlik bilgileri online olarak anlık emniyete bildiriliyor. Benzer bir uygulamanın kısa süreli emlak işlemlerinde de uygulanması yönünde devam edilen çalışmalar kısa sürede tamamlanacak. Böylelikle hem kayıt dışı kazanç ile vergiden kaçmak mümkün olmayacak, hem de art niyetli şebekelerin şehir ve ilçe merkezlerinde yer alan günlük kiralık dairelerde yuvalanmasının önüne geçilmiş olacak.

Ev Sahipleri Dikkat!

Özellikle 1+1 stüdyo dairelerini ve apartlarını bu şekilde değerlendirilmesi için emlakçılara teslim eden ev sahiplerinin kısa süreli ve kayıt dışı kiralamaya karşı emlakçılarını uyarıp ve bu konuda hassasiyet göstermeleri gerekiyor. Yeni düzenleme ile sizinde başınız ağrıyabilir!

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans