DOLAR: 3.57 TL
EURO: 4.20 TL


Halk Bankası Kredi Hesaplama

Halk Bankası, gücünü kamudan alan ve vatandaşlarımız tarafından da en sık kullanılan bankalardan birisidir. Kişiler hem ihtiyaç duydukları krediler hem de kredi kartları için Halk Bankası şubelerine başvururken, en uygun fırsatları bulacaklarından da neredeyse emindirler. Şuan güncel verilere bakarak Halk Bankası kredi hesaplaması yapacak olursak, her kredi paketi için şu şekilde bir tablo elde ederiz.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Halk Bankası kredi hesaplama işlemlerinde ihtiyaç kredisini ele alacak olursak, faiz oranının %1,43 olduğunu görebiliriz. Yapacağımız bu hesaplamada, 10 bin Türk Lirası üzerinden bir değerlendirme yapacak olursak, 24 aylık kredi başvurusu için bankanın sizden talep ettiği aylık ödeme tutarı 512 Türk Lirası’dır. Ayrıca, kredi faiz oranına ek olarak %1,76’lık maliyet oranı da kredi paketine eklenmektedir. Bankadan bu şartlarla kredi aldığınız zaman, 24 ayın sonunda toplam ödediğiniz bedel 12 bin 335 Türk Lirası olacaktır. Eğer, kredi ödemelerinizi toplu bir şekilde yaparsanız, ödemiş olduğunuz tutar daha da azalacaktır. Çünkü, toplu borç ödeme işlemlerinde, bankalar almış oldukları faizden indirim sağlamaktadır.

Halk Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Sıfır araçlar için başvuru yapacağınız taşıt kredisinde, Halk Bankası’nın size sunduğu faiz oranı 48 aylık vade için %1,08’dir.Bu faiz oranı ile birlikte kredinin onaylanırsa, bankaya aylık düzenli bir şekilde 1.413 Türk Lirası yatırmanız gerekecektir. Toplam masraf bedeli olarak kredinize de 250 Türk Lirası eklenecektir. Tüm masraflar ve faiz oranını katarak Halk Bankası kredi hesaplama yaptığımız zaman, bankaya ödenecek olan toplam taşıt kredisi bedeli 67 bin 805 Türk Lirası olacaktır.

Halk Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi almak ve hesaplama yapmak için, bankaların sizden ilk beklentisi bir ev bulmanızdır. Çünkü, banka sizlerin almak istediği bu eve bir ekspertiz göndererek değerinin ne kadar olduğunu resmi bir dille anlamak isteyecektir. Halk Bankası, 10 yıllık vade süresiyle %0,88 faiz oranını konut alacaklar için sunmaktadır. 200 bin Liralık bir kredi başvurusu için de tüm masraflar dahil edildiğinde, 10 yılın sonunda 326 bin 223 Türk Lirası ödenecektir.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi başlıklı makalemizde Kefilsiz Kredi Kartı, Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kefilsiz Kredi Kartsız Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz