DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.67 TL


Harcamalarınızı Kontrol Altına Alın

Harcamalarınızı Kontrol Altına Alın Konusuna Ait Etiketler

1 yıl önce
224 kez görüntülendi

Her türlü olumsuzluğu düşünerek, bir kenarda birikim yapmalı ve bu birikiminizi de her geçen gün arttırmaya çalışmalısınız.

Aylık gelirleriniz ne kadar yüksek olursa olsun, hayatın sizlere neler getireceğini hiçbir şekilde kestiremezsiniz. Bundan dolayı, oluşabilecek her türlü olumsuzluğu düşünerek, bir kenarda birikim yapmalı ve bu birikiminizi de her geçen gün arttırmaya çalışmalısınız. Bunun için aslında yapılacak işlem oldukça basittir. Harcamalarınızı kontrol altına alın ve çok küçük tutarlarda bile yapacağınız tasarrufları sürekli olarak biriktirin.

Çok farkında olmasak da düzensiz harcamalarımız yüzünden çok büyük maddi israflara sebebiyet vermekteyiz. Özellikle de öğrenci hayatlarında ve evlilik dönemlerinde bu durum geçerlidir. Fakat, kişilerin uygulayacağı birkaç basit yöntem sayesinde, hem gelirlerini doğru bir şekilde yönlendirmeleri hem de bu gelirler ile birikim yapmaları mümkündür.

İlk Adım Ne Olmalı?

Öncelikle evler için yapılacak alışverişlerde düzenlemeye gidilmesi gerekmektedir. İhtiyaç duyulan malzemelerde tek bir markaya takılmak yerine birkaç farklı market gezerek, en uygun ve en kaliteli ürünü bulmanız mümkün olacaktır. Bu durum özellikle ülke genelinde hizmet veren alışveriş mağazaları için geçerlidir. Bu marketlerde, firmanın kendi ismi ile piyasaya sürdüğü birçok gıda ve temizlik ürünü bulunmaktadır. Kalite bakımından da oldukça iyi olan bu ürünler, her bir ürün için sizlere %30 tasarruf ettirebilir. Sizler de bu tasarruflar sayesinde birikiminiz için ilk adımı atmış olabilirsiniz.

Bireysel Tasarruf Yöntemleri

Bireysel anlamda yapacağınız harcamalar için de bazı tasarruf yolları bulunmaktadır. Bunun için ilk olarak ulaşım masraflarından kısmanız gerekecektir. İşe giderken olmasa bile iş dönüşlerinde yürüyüş yaparak evinize dönmeniz, hem maddi açıdan hem de beden sağlığınız açısından oldukça faydalı olacak bir yöntemdir. Diğer bir yöntem ise beslenmelerdir. Hazır ürünlerden tüketmek yerine, işe ya da okula giderken evde kendinizin yapacağı sağlıklı sandviçlerden yanınıza almanız, çok daha doğru olacaktır. Bu özellikle sağlık açısından önem arz etmektedir. Sadece bu üç yöntemi bile uygulamak, mevcut harcamalarınızdan %40 kar elde etmenize neden olabilecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans