DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.69 TL


İyi Bir Kariyer İçin 5 Tavsiye

İyi Bir Kariyer İçin 5 Tavsiye Konusuna Ait Etiketler

1 yıl önce
242 kez görüntülendi

Meslek sahibi olmak veya üniversite mezunu olmak yeterli değil. İyi bir kariyer sahibi olmak isteyenlere 5 küçük tavsiye derledik.

Üniversite mezunu olsa bile iş bulamayan kişilerin sayısı ne yazık ki her geçen gün artmaktadır. Özel sektöre yönelik oluşan bir ekonomiye sahip olan ülkemizde, ne yazık ki kariyeri parlak olmayan kişiler, bir türlü iş bulamamaktadırlar. Bundan dolayı, özellikle genç bireylerin, gelecek hakkında kendilerini nerede görmek istediklerine karar vermeleri ardından da bu sektöre yönelik kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir.  Bu maddelere uyduğunuz taktirde, alanınızın en iyisi olmamanız için hiçbir neden olmayacak.

  1. Öncelikle hangi alanda kendinizin iyi olduğunu düşünüyorsanız, o alana yönelin ve bu sektörde aranan kişinin özellikleri nedir onları tek tek araştırın.
  2. Yaptığınız araştırmalar sonucunda rakiplerinizden bir adım öne geçebilmek adına, yabancı dil ve bilgisayar kullanımı gibi özelliklerde, sertifikanızın olmasının size artı bir etki yapacağını göreceksiniz. Bundan dolayı alanınız ile ilgili karşınıza hangi eğitim çıkarsa katılmaktan geri kalmayın ve harcayacağınız tutarları kesinlikle düşünmeyin.
  3. Kendinizi geliştirmeye devam ederken, uygulamalı anlamda da öğrenecekleriniz olacağını unutmayın. Bunun için olmak istediğiniz konumdaki kişilere başvurarak, ücret talep etmeden staj yapmak istediğinizi belirtin. Bu madde kesinlikle atlanmamalıdır.
  4. Mesleğinizin gereklerini yalnızca internete bağlı kalarak bilmeyin. Bu sektördeki kişilerin biyografilerini, tavsiyelerini ve varsa kitaplarını kesinlikle okuyun.
  5. Eğer tüm bu koşulları gerçekleştirdiğiniz halde, hala kendinizi eksik buluyorsanız, kurumsal firmalara staj başvurusunda bulunun. Birçok firma, staj yaptığı personelleri ile uzun süreli olarak çalışmaktadır. Eğer istekli ve azimli olursanız, bu aşamadan sonra kariyerinizin basamaklarını bir bir çıkmaya başlarsınız.

Belki yıllarınızı alacak bu aşamalar, sizden asla bir şeyleri almayacak, tam aksine hayalini kurduğunuz hayatı hazır bir şekilde önüne sunacak. Bunlar için ise sadece sabır ve hırs yardımcınız olmalıdır.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans