DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.61 TL


Kefilsiz Kredi

1 yıl önce
433 kez görüntülendi

Yüksek tutarlarda bir kredi başvurusu yapıldığında karşımıza çıkan kefil şartı, birçok kişinin adeta kabusu olmuş durumdadır. Çünkü, gerçekten ihtiyaç duyulan kredinin alınabilmesi için bankaların sunmuş olduğu bu şart, tamamlanmadığı sürece, kişilerin gelir durumlarının dahi bir etkisi olmayacaktır. Yüksek tutarlı bir kredi alınmasa bile, ilk defa bir kredi başvurusu yapılıyor ya da düşük bir maaş ile kredi alınmak istiyorsanız, bu durumda banka yine kefil talebinde bulunabilecektir. Eğer, kefilsiz kredi almak için bir girişiminiz varsa, bu konuda sizlere yardımcı olacak bankaların olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangisidir?

Kefilsiz kredi almak isteyen kişiler, ilk olarak QNB Finansbank hizmetlerinden faydalanabilirler. QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık anlayışı ile geliştirmiş olduğu Enpara sistemi sayesinde, sizler de ne banka şubesine gitmenize ne de kefil sunmanıza gerek kalmadan, Enpara mobil bankacılık uygulaması üzerinden doğrudan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. QNB Finansbank dışında, kefil şart aramayan bankalardan bazıları ise şu şekildedir.

  • Yapı Kredi Bankası
  • Garanti Bankası
  • TEB
  • Bankpozitif
  • Denizbank

Bu bankalardan herhangi birisine giderek kefil şartı aranmadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat, burada bir üst sınır bulunmaktadır. Eğer ihtiyacınızı 10 bin liralık bir kredi ile karşılayabiliyorsanız, banka sizden gelir belgesi de kefil de talep etmeyecektir. Fakat, bunun üzerinde bir kredi başvurusu için gelir belgesi sunmanız gerekebilir.

Kimler Kefilsiz Kredi Kullanabilir?

Bankaların kefil aramalarının nedenlerine baktığımız zaman, yukarıda da söz ettiğimiz gibi kişilerin düşük maaş alıyor olmasını ya da çok yüksek bir bedel ile kredi başvurusunda bulunduklarını sayabiliriz. Fakat, bu iki etkenin dışında da kefilsiz kredi almanıza engel olacak durumlar vardır. Bunlardan ilki banka geçmişidir. Eğer, bankadan kullandığınız ürünleri ödemede problem yaşamışsanız ya da ilk defa bir kredi başvurusunda bulunacaksanız, bu durumda kefil sunmanız gerekecektir. Ayrıca, ihtiyaç kredilerinde çok talep edilmese de, konut ya da taşıt kredisi başvurularında, yüksek bir ihtimalle kefil ya da bankaya teminat gösterilecek bir gayrimenkul talep edilecektir. Bu şartları tamamlayan kişilerdenseniz, kefil sunmayacak, ihtiyaç kredilerinde ise banka şubelerine bile gitmekle uğraşmayacaksınız.

Daha önce yazmış olduğumuz ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz “Kefilsiz Kredi Veren Bankalar” hakkında detaylı bilgi almak isteyenler yazımıza göz atabilirler.

Bir önceki yazımız olan Neden Kredi Çekemiyorum? başlıklı makalemizde kredi çekemiyorum, kredi çekemiyorum diyenler ve kredi onaylanmama nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans