DOLAR: 4.90 TL
EURO: 5.72 TL


Kredi Hesaplama

1 yıl önce
389 kez görüntülendi

Bankalara başvuru yapılan kredilerin, hangi şartlara göre limitlendirildiği ya da faiz oranları ile birlikte hesaplama yapıldığı zaman, ortaya nasıl bir tablo çıkacağının hesaplanması, birçok banka müşterisi tarafından merak edilmektedir. Konut almak için bankaya başvuran bir kişi, kredi hesaplaması yapmak için internet üzerinde bulunan birçok platformdan ya da bankanın kendisine ait olan internet sitesinden bu hesaplamayı yapabilecektir. Fakat, kredi hesaplaması yapılırken, özellikle konut kredilerinde dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. O da, satın alınan evin sigorta bedelidir. Banka size bu krediyi verebilmek için her sene yenilenen zorunlu deprem sigortasına kayıt yaptırmanızı talep edecektir. Bu sigortanın bedeli ise, sizin yaşınız ve evin durumuna göre değişecektir.

Maaşa Göre Kredi Hesaplama

Merak edilen diğer bir konu da maaşa göre kredi hesaplama işlemlerinin nasıl yapıldığıdır. Bu aslında, kişilerin bankalara gitmelerine gerek bile kalmadan kolayca yapabilecekleri bir hesaplamadır. Bilindiği üzere bankalara kredi başvurusu yaparken hem talep edilen tutar hem de vade süresini belirlemekteyiz. Burada gelir belgenizdeki olan değerden yola çıkmak gerekir. Çünkü, gelir belgenizde yer alan tutarın yarısı, sizin aylık ödeyeceğiniz taksit bedelini geçmemelidir. Eğer, maaşınızın yarısı 1000 Türk Lirası yapıyorsa, 48 aylık bir kredi başvurusu için en fazla 48 bin Türk Lirası krediden faydalanabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Hesaplama

Her kredi paketinde farklı bir hesaplama yöntemi olurken, taşıt kredilerinde de çok şaşırtıcı bir hesaplama yöntemi vardır. Özellikle ikinci el bir araç için yapılacak bu başvurularda, bankalardan kredi alabilmek için ilk etapta bankanın kabul ettiği bir araba markası ve model belirlemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde kredi alamayacaksınız. Sıfır araçlarda ise, aracın satın alınacağı firmadan değer gösteren bir belge almanız gerekmektedir. Bunun ardından, talep edilen kredi bedeline aylık faiz oranı, dosya masrafı ve diğer bedeller eklenecek, sizlere bir ödeme bilançosu hazırlanmaya başlayacaktır. Kredi paketlerinde bulunan faiz oranları yalnızca kullanım bedelini temsil etmektedir. Buna ek olarak bazı sigorta bedelleri ve dosya masrafları eklenecek, ardından da ödemeniz gereken toplam kredi bedeli sizlere sunulacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi başlıklı makalemizde Kefilsiz Kredi Kartı, Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kefilsiz Kredi Kartsız Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans