DOLAR: 4.91 TL
EURO: 5.76 TL


Kredi Notu Nasıl Yükselir?

1 yıl önce
310 kez görüntülendi

Kredi notunuz riskli grupta mı? Eğer riskli gurpta ise ve düşük ise kredi notu yükseltme tekniklerine bakıyorsanız ilgili yazımızda kredi notu nasıl yükselir tüm detayları ile sizlere aktaracağız. Bankaların kara listesine girilmesi ya da borçların ödenememesi ile birlikte ortaya çıkan kredi notu düşüklüğü, bankalarla yapılacak işlemlerimize doğrudan etki etmektedir. Bundan dolayı, her zaman için ortaya çıkacak maddi sıkıntıları göz önünde bulundurarak, kredi notumuzun yüksek olmasına özen göstermemiz gerekmektedir. Kredi notu nasıl yükselir diye merak edenler için, en etkili yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Kredi Notu Ne Zaman Yükselir?

Kredi notunuz ne bir anda düşecek ne de bir anda yükselişe geçecektir. Bu yüzden, aceleci davranmamalısınız. Bankaların kullanıcılardan beklentisi, onların almış oldukları borçları zamanında ve eksiksiz ödemeleri, bu alışkanlıklarını da sürekli olarak sürdürmelidir. O halde, ilk olarak bankalara ne kadar bir borcunuz olduğunu hesaplamalı ve düşük miktarda olan borçlarınızı doğrudan kapatmalısınız. Eğer bu borçlarınızı kapattıktan sonra, kalan kredi ya da kredi kartı borçlarınızı da aynı şekilde düzenli öderseniz, notunuzda gözle görülür bir fark olacaktır. Findeks sistemi üzerinden de takip edeceğiniz kredi notu nasıl yükselir konusunda ilk yapılacak bunlardır. Düzenli ödemeler ve borç kapatma işlemleri, yaklaşık olarak üç ya da dört aylık bir süre zarfında, etkisini ortaya koyacaktır. Findeks Kredi Notu hakkında detaylı bilgi almak isteyenler ilgili yazımıza göz atabilirler.

Bireysel Emeklilik Kredi Notunu Yükseltir Mi?

Banka müşterileri yapmış oldukları araştırmalarda, bireysel emeklilik kaydı ile kredi notlarını yükselteceklerini öğrenmektedirler. Öncelikle, bu işlemin kredi notunuza doğrudan bir etkisi olmayacaktır. Bireysel emeklilik sistemine kayıt olan kişiler, birikim yapan bir müşteri olarak görüneceklerinden dolayı, bankaların bakış açısı biraz daha değişecektir. Çünkü, her ihtimal göz önünde bulundurulduğunda, kişilerin borçlarına karşılık olarak bir birikimlerinin olması, bankalar tarafından olumlu karşılanacaktır.

Kredi Notum Nasıl Yükselecek?

Kredi notu nasıl yükselir ya da ne zaman yükselir konusunda, genel olarak bir sıralama yapacak olursak;

  • Borçların düzenli ödenmesi.
  • Kredi kartı borçlarının dönem borcu üzerinden bankaya yatırılması.
  • Bankaya düzenli olarak ödeme yapabildiğinizi göstermek için, aşırıya kaçmamak şartıyla kredi kartınızla harcama yapmak.
  • Kullanmadığınız banka hesaplarınızı ya da kredi kartınızı kapattırmalısınız.
  • İmkanlar el veriyorsa, düşük limitli borçları doğrudan tek ödeme ile kapatmalısınız.

Sadece bu yöntemler bile birkaç ay içerisinde kredi notunuza ciddi etki yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi başlıklı makalemizde Kefilsiz Kredi Kartı, Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kefilsiz Kredi Kartsız Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans