DOLAR: 4.79 TL
EURO: 5.60 TL


Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2018

1 yıl önce
436 kez görüntülendi

Dosya Masrafsız Kredi

Günümüz ekonomik şartlarında hemen her gelir düzeyinde vatandaş, sabit gelirini ibraz etmesi durumunda kredi kullanabiliyor. Bu durumu lehlerine yönelik çevirmek için adeta yarışa giren bankalar, cazip faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile kredi kampanyaları düzenliyor. Kredi ihtiyacımızı belirleyip araştırmaya giriyoruz. En uygun faiz oranları ile kredi arayışımızda neticeye vardık derken karşımıza ücretler tablosu çıkıyor. Bu ibarenin altında neler mi var dersiniz?

-Dosya Masrafı, -Komisyon, -Ekspertiz Ücreti, -İpotek Tahsis Ücreti, -Erken Ödeme Cezası, -Hesap İşletim ve Ekstre Gönderim Ücretleri, -Sigorta Ücretleri vs.  ve daha fazlası. Öyle ki kredi tutarına göre bu oranlar bazen sinir bozucu düzeylere çıkabiliyor. Bu masrafların hepsi kredi sözleşmelerinde detaylı olarak incelenmeli ve hesabı yapılmalıdır. Toplamını bazı bankalar yıllık ücret başlığı altında krediye eklemekte. Örneğin: faiz oranı %1,25 olan kredi bu masraflar dahil edildiğinde faiz oranı %1,40’lara kadar çıkabilmektedir.

Bu sebeple dosya masrafsız kredi veren bankalar daha çok araştırılmakta ve tercih edilmekte. Ücret adı altında çoğu keyfi olarak nitelendirebileceğimiz bu kesintilere yönelik çıkartılan yasal düzenlemeler ile son 10 yıl içerisinde  çekilmiş kredi dosya masrafını geri almak mümkün. Bunu diğer bir yazımızda anlatacağız.

Dosya Masrafı adı altında neden kesildiğini ve ne hizmeti verildiğini dahi bilmediğimiz bu ücretlerin müşterilerini rahatsız ettiğinin farkında olan bazı bankalar masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemeye devam ediyor.

Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Bankaların masrafsız kredileri genellikle kendi maaş müşterilerine yönelik düzenlenirken bazı bankalar tarafından 2.000 – 2.500 liraya kadar kullanılan ihtiyaç kredileri de dosya masrafsız düzenlenebiliyor. Bu bankalar arasında ilk olarak ziraat bankasına göz atacağız.

Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası tarafından müşterilerine yönelik bu kredi kampanyasında kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Krediyi kullanmak için Ziraat Bankası şubelerine uğrayabilir ve kredinizi kesintisiz kullanabilirsiniz.

İstihbarat ve haberleşme ücreti olarak bilinen komisyon ücreti de alınmayan Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi talep edilen tutarın tamamını müşterisinin hesabına aktararak ödeme konusunda da en esnek koşulları sunuyor. Öyle ki ayda 1 ve 3 ayda bir ödeme seçeneği bulunan kredi de faiz oranı %26 oranında sabit, vade seçeneği ise 24, 36, 48 e kadar çıkarılabilmektedir.

Bank Pozitif Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Hiç bir ek ücret ödemeden online olarak kredinizi hesaplayıp başvuru yapabilme imkanı sunan Bank Pozitif, müşterilerine dosya masrafsız kredi sunuyor. Sadece dosya masrafı değil komisyon, sigorta ücreti ve ek hiç bir masraf alınmayan krediyi kullanmak için nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah isteniyor. Bununla beraber banka talep etmesi durumunda gelir belgesini de beyan etmeniz gerekiyor. yj

Tüm ihtiyaçlara yönelik 50.000 TL’ye kadar ve 36 ay vade seçenekleri ile masrafsız kredi Bank Pozitif müşterileri tarafından en çok tercih edilen kampanyalar arasında yer alıyor.

Faiz oranlarına ve maliyet oranlarına göz atacak olursak:

masrafsız kredi ban pozitif

masrafsız kredi ban pozitif

Dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında en cazip iki seçeneği sizlerle paylaştık. Bunların haricinde Halk Bank tarafından da vade seçeneğine göre masrafsız kredi kampanyalarını incelemek için banka sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Takipçilerimiz için 2018 kredi kampanyaları, en uygun ihtiyaç kredileri ve masrafsız krediler paylaşmaya devam edeceğiz. Aktüelfinans.com’u takip edebilir ve yorum kısmından dilediğinizi sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Neden Kredi Çekemiyorum? başlıklı makalemizde kredi çekemiyorum, kredi çekemiyorum diyenler ve kredi onaylanmama nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans