DOLAR: 3.57 TL
EURO: 4.20 TL


Öğrenciler İçin Kredi Kartı 2017

Öğrenciliğin zor yanlarından biri de nakit sıkıntısı. İşte öğrenciler için en uygun kredi kartları

Üniversite hayatı, herkes tarafından çok eğlenceli ve unutulmayacak günlermiş gibi anlatılsa da, nerede olunursa olunsun kişilerin en fazla ekonomik zorluk sürecine girdiği dönem tam da üniversite zamanlarıdır. Birbirinden farklı masraflar ile başa çıkmaya çalışan öğrenciler, zaman zaman maddi konuda yetemediklerinde kredi kartlarının olmasıyla bu sorunu çözebileceklerini düşünürler. Fakat, kredi kartı başvurularında kişilerden genellikle maaş bordrosu istendiğinden dolayı, öğrenciler için kredi kartı alınamayacağı düşünülmektedir. Bu umutsuzluğu ise ortadan kaldıran birçok banka bulunmaktadır.

Herhangi bir hesap işletim ücreti almadan size sunulan bu kredi kartları ile, dilerseniz alışverişlerinizdeki nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz, dilerseniz taksitli alışveriş yapabilir dilerseniz de nakit avans çekerek, bu nakit bedeli taksitle ödeyebilirsiniz. Şuan üniversite öğrencilerine kredi kartı veren ve en çok tercih edilen bankalara baktığımız zaman Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve Vakıf Bankası karşımıza çıkmaktadır.

İş Bankası –  İşte Üniversiteli Kredi Kartı

Genellikle vadesiz mevduat hesabı açtıran üniversite öğrencilerine verilen İşte Üniversiteli kredi kartı, 500 liralık limit ile sizlere sunulacaktır. Eğer bu limitin daha fazla artmasını isterseniz de, size kefil olacak bir aile bireyinizin imzasına ihtiyaç duyarsınız. Böylelikle kredi kartı limitinizi 1000 lira ve üzerine çıkartabilirsiniz. Bu kartın size sunacağı avantajlara bakacak olursak, hem yaptığınız alışverişlerden puan kazanacaksınız hem de taksitli bir şekilde alışveriş kolaylığını yaşayacaksınız.

Vakıf Bank – Like Card Kredi Kartı

Vakıf Bank tarafından üniversite öğrencileri için hazırlanan Like Card, herhangi bir şubeye gitmenize gerek kalmadan, yalnızca Vakıf Bank internet sitesinden yapılan başvuru sonucunda adresinize kurye ile teslim edilmektedir. 250 lira ile 750 lira arasında limitler ile size sunulan kredi kartı, nakit avans, taksitli nakit avans, puan kazanma ve taksitli alışveriş imkanlarını sizlere sunuyor. Ayrıca kart aidatı da bulunmamaktadır.

Yapı Kredi Bankası – Play Kart

Üniversitelilerin en sık kullandığı kredi kartı olan Play Kart, kullanıcısına birçok avantaj sunmaktadır. Öncelikle sadece üniversite öğrencilerine verildiğinden dolayı, bu kartı kullananlar asgari ödeme tutarlarında yalnızca yüzde otuz oranında ödeme yapacaktırlar. Diğer kartlara göre yüzde on daha avantajlı olan Play Kart, banka şubelerine gidilerek yapılacak başvurunun ardından verilecektir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Düzenlemeye Göre: Kredi Kartı Borcu Yapılandırma başlıklı makalemizde 72 ay yapılandırma, borç yapılandırma ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz