DOLAR: 3.57 TL
EURO: 4.20 TL


Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilik yaşamında ortaya çıkacak nakit sıkışıklıklarında, her zaman için bir alternatif yol bulunması için, bankalar tarafından kredi kartı hizmetleri geliştirilmiştir. Bu hizmetlerde, gündelik yaşamda aile bireylerinin kullanmış oldukları kartlara ek kart özeliği getirilebileceği gibi, yalnızca öğrenciye ait olan kredi kartları da onlara sunulmaktadır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, kişilerden belirli bir limite kadar herhangi bir kefil talebinde de bulunmaktadır. Başvurular için de birbirinden kolay yöntemler bulunan hizmetlerde, isterlerse öğrenciler banka şubelerine giderek isterlerse de internet sitesi üzerinden başvuru yapabilmektedirler. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar da şu şekildedir.

iste-universiteli-kredi-karti

Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

İş’te Üniversiteli, İş Bankası tarafından hazırlanmış olan ve Maksimum kart özellikleri ile desteklenmiş, tamamen öğrencilerin ve 25 yaş altı gençlerin kullanımına sunulmuş olan bir kredi kartıdır. İlk kez kredi kartı kullanacak olan öğrencilere 500 Türk Lirası limitle sunulan bu kredi kartı için, öğrenim görülen üniversiteden bir öğrenci belgesini alarak banka şubesine gitmek, ya da İş’te Üniversiteli internet sitesi üzerinden TC kimlik numarası ile başvuru yapmak yeterlidir. Üç ay peş peşe düzenli ödeme yapılırsa, kredi kartının limiti 1000 Liraya kadar kefilsiz, daha üst limitler için de kefil şartı ile artış olmaktadır.

onemli-play-bilgileri-jenerik-banner

Yapı Kredi Bankası – Play Kart

World Kart ayrıcalıklarının bulunduğu Play Kart, 25 yaş altındaki bireyler için hazırlanmıştır. Öğrenci belgesi ya da geçici öğrenci kayıt belgesini yanında bulunduran öğrenciler, kimlikleri ile birlikte başvurularını tamamlayabilirler. 500 Lira limitli olarak verilen kredi kartında, ister taksitli harcamalar yapılabilecek isterseler de nakit avans özelliği ile nakit çekim yapabilecektirler. 200 Liranın üzerindeki çekimlerde de, taksitli nakit avans özelliği kullanılabilecektir.

onemli-play-bilgileri-jenerik-banner

Vakıfbank – Like Card

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında en çok tercih edilmekte olan banka Vakıfbank’tır. Sunmuş olduğu Like Card ile, banka şubesine gitme zorunluluğu sunmayan banka, taksitli alışverişler ve nakit avans işlemleri için de masrafsız hizmet sunmaktadır. İnternet üzerinden yapılacak başvuru ile birlikte, kurye adresinize bir hafta içinde kredi kartını teslim edecektir.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi başlıklı makalemizde Kefilsiz Kredi Kartı, Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kefilsiz Kredi Kartsız Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz