DOLAR: 3.57 TL
EURO: 4.20 TL


Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Üniversiteyi kazanan öğrenciler, hayat ile tanışacakları bu zamanlarda maddi sıkıntılar çekmemek için bazı alternatif yollar aramaktadırlar. Alınacak eğitimin yanı sıra part time olarak bir yerde çalışarak öğrenciler daha rahat bir öğrencilik yaşamı sürmek isterken, bazen buradan elde edilen gelirler de yeterli olmamaktadır. Bundan dolayı bankalara gidilerek başvurular kredi kartları ya da krediler ile sorun ortadan kaldırılmak istenmektedir. Öncelikle bilinmelidir ki, öğrenciye kredi veren bankaların sayısı oldukça azdır ve şartları da son derece ağırdır. Çünkü, bankanın kredi verebileceği müşterilerin, düzenli bir gelir belgelerinin olması gerekmektedir. Öğrenciler eğer bir gelir belgesi sunabilirlerse kendi adlarına kredi alabilirler. Ancak, durum bu şekilde mümkün olmuyorsa, öğrenciye kredi veren bankalar kefil talebinde bulunacaktır.

egitim_kredisi

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası, eğitim giderlerini karşılamak isteyen öğrenciler için 50 bin liraya kadar kredi desteği sunmaktadır. İhtiyaç kredisi olarak işleme alınacak bu hizmette, öğrenciler tek başlarına herhangi bir başvuruda bulunamazlar. Burada yapılması gereken, birinci dereceden aile bireylerinden birisi ile banka şubesine gitmek ve kredi başvurusunda bulunmaktır. Eğer, size kefil olacak aile bireyinin gelir belgesi bulunuyorsa, banka sicili temizse ve kredi notu yüksekse, 50 bin liranın üzerinde de kredi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın sunduğu bu hizmet, hem üniversite öğrencileri hem de yüksek lisans öğrencileri için sunulmaktadır. Aranan tek şart ise, öğrenim görülen ya da yüksek lisansa başlandığına dair, üniversiteden belge sunulmasıdır.

halkbank-egitme-destek-kredis

Halkbank Eğitime Destek Kredisi

Ziraat Bankası’nda olduğu gibi, Halk Bankası şubelerinden de eğitim giderleriniz için kredi talebinde bulunabilirsiniz. Aile bireylerinin kefilliği ile mümkün olacak bu kredi başvurusunda, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları da sizlere sunulacaktır.

ing-egitim-kredisi

ING Bank Anında Kredi

ING Bank, geçtiğimiz yıl Migros noktalarında kurmuş olduğu standlar yardımıyla öğrencilerin kredi ihtiyaçlarını gidermekteydi. Kefil aranmayan ve standlarda verilen kartlara doğrudan yüklenen bu kredilerde, öğrencilerin herhangi bir iş yerinde çalışıyor olması yeterli bir şart idi. Şuan Migros noktalarında standlar bulunmasa da, ING Bank şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz