DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.61 TL


Otomotiv Dünyasında Dev Satın Alma Gerçekleşti!

Otomotiv Dünyasında Dev Satın Alma Gerçekleşti! Konusuna Ait Etiketler

1 yıl önce
266 kez görüntülendi

Japon otomobil sektöründe dev hamle gerçekleşti:  Nissan, Mitsubishi’nin yüzde 34’ünü satın aldı.

Kyodo ajansdan geçilen  habere göre Nissan, son zamanlarda yakıt skandallarıyla boğuşan Mitsubishi firmasının yüzde 34 hisselerini 2,3 milyar dolara satın aldı. Nissan’ın üst yönetim  Ceosu Carlos Ghosn, Mitsubishi’nin  Ceosu Osamu Masuko’nun yerine göreve başlayacak.

NİSSAN’IN BAŞKANI TEKLİF ETTİ

Masuko ile ortak basın toplantısında konuşan Ghosn, yönetici olarak sorumluluklarının Mitsubishi’deki idareciliğin güçlendirilmesi ve yeni partnerin bağımsızlığına saygı duymak olduğunu belirtti.

Ortak basın toplantısı düzenleyen Masuko ve Ghosn , yapılan anlaşmada atılımların geliştirilmesine yönelik kararlar alındığını, ve partnerlerin bağımsızlığına dikkat edileceğini vurguladı.

Masuko ise Ghosn’un teklifinden şevk duyduğunu ve Nissan’ın yatırımlarının Mitsubishi Motors’un sürdürülebilir kalkınmasında büyük bir itici güç oluşturacağını ifade etti.

Mitsubishi Motors’un yönetisici Masuko , Ghosn’un teklifinden memnuniyet duyduklarını belirterek, Nissan’ın yatırımlarının Mitsubishi’nin kalkınmasına önemli rol oynayacağını ifade etti.

MAYIS AYINDAN BERİ DÜŞÜNÜLÜYORDU

Nissan , mayıs ayında,  Mitsubishi Motors’un  üçte birinİ satın alarak firmayı kurtarabilme adına ve Güneydoğu Asya’da iki firmanın  iş birliğinin rekabetçil anlamda geliştirilmesine yönelik karar almıştı.

Nissan bu dev satın alma hamlesinden sonra sektörün lideri konumunda bulunan Toyota, Volkswagen, General Motor gibi rakiplerine yaklaşmayı ve rekabetini güçlendirmeyi hedefliyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans