DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.61 TL


Sağlık Sigortası Fırsatı

Sağlık Sigortası Fırsatı Konusuna Ait Etiketler

1 yıl önce
245 kez görüntülendi

Artık Genel Sağlık Sigortası borcu olan kişiler, gelir testlerine başvuracak ve sigorta sistemine yeniden kayıt olabilecekler.

Sigortalı olarak çalışanların adına yatırılan sağlık sigortalarında, zaman zaman kişiler büyük problemler yaşamaktadır. Adlarına kayıtlı yüklü miktar borç ile karşılaşanlar ya da sağlık sigortası için gereken tutarları yatırmayanlar, bu bedelleri nasıl ödeyecekleri konusunda oldukça zor anlar yaşamaktadırlar. Bu konuda, hükümet tarafından çok önemli bir adım atılmaya başlandı.

Artık Genel Sağlık Sigortası borcu olan kişiler, gelir testlerine başvuracak ve sigorta sistemine yeniden kayıt olabilecekler. Bu kayıt işleminin ardından kişilerin bazı özelliklerine göre primleri devlet tarafından ödenebilecek. Eğer devlet yardımı kriterine uymazsanız da, daha düşük miktarlarda ve taksitli bir şekilde genel sağlık sigortanızı yaptırabileceksiniz.

Gelir testi sırasında aylık hane geliriniz eğer 549 lira ve altında bir değerde ise, aylık olarak primlerinizi devlet ödeyecek. Fakat, hane geliri 550 lira ile 649 lira arasında olan kişiler, aylık 65,9 TL sağlık sigortası ödemesi yapmak durumunda kalacaklar. Daha üst gelir seviyeleri için ise bu değerler şu şekilde belirlenmiştir.

Kişilerin gelirleri 1647 lira ile 3 bin 294 lira arasında bir sonuç ile test edilmişse, bu gelir aralığındaki kişilerin 197,6 liralık sigorta primi ödemesi gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Son olarak da aylık hane gelir miktarları 3 bin 294 lira ve üzerinde olan kişiler, aylık 395 liralık ödeme yapılması gerekecektir.

Bunların yanı sıra, Genel Sağlık Sigortası için birikmiş borcu olan kişiler, toplam borçlarını taksitli bir şekilde ödeyecekler. Bu düzenleme ile birlikte, borçlardaki faizler ortadan kaldırılacak ve sadece toplam borç miktarının 12 ayda ödenmesi sağlanabilecek.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans