DOLAR: 3.57 TL
EURO: 4.20 TL


Tek Kredi Nedir? Güvenilir Mi? Ne İşe Yarar?

Tek Kredi almak mı istiyorsunuz? Tek kredi ne işe yarar diye meraklarınız mı var? Tek kredi güvenilir midir, değil midir diye kendi kendinize mi soruyorsunuz? Aktuelfinans olarak biz bu konuda sizlere yardımcı olacağımıza inanıyoruz. Bu yazımızda sizlere Tek Kredi nedir, ne işe yarar üzerine bilgiler sunmaktayız.

Tek Kredi

Tek Kredi Nedir?

Tek kredi, tüm banka borçlarınızı bir araya getirerek yeniden yapılandırma imkanı sunan online bir platformdur. Bu online platform sayesinde;

  • Mevcut Krediler
  • Kredi Kartı Borçları
  • KMH borçları

Şeklinde borçlarınızı yeniden yapılandırma şansına sahip oluyorsunuz. Tek kredi, ihtiyaç kredisi olarak verilmekte ve 5.000 TL ile 100.000 TL arasında kredi sağlanmaktadır. Bu şekilde tüm borçlar bir araya getirilir ve yeni bir kredi olarak verilir. Sonuç olarak mevcut borç uzun vadeye yayılmış olur. Aylık taksitler tutar olarak azalmış olur. Yani bir nevi borçlu kişi dar boğazdan çıkmış olur. Her ne kadar uzun vadede daha fazla faiz ödemesi yapılacak olsa da kısa vadede güzel bir çözümdür.

Neden Tek Kredi?

Tek kredi kullanarak kredi yapılandırmak gayet mantıklı bir iştir. Bunu şu maddeler halinde açıklayabiliriz.

  • Oldukça çok borcu olan kişilere bankalar yeniden kredi vermek istemeyebilirler. Kredi notu müsait olsa da bankalar yeniden yapılandırmayı sadece kendine olan borçlar üzerinden yapmaktadır. Tek kredi aracılığı ile ise tüm bankalara olan borçlar bir araya getirilerek yapılandırma yapılmaktadır.
  • Tek Kredi, anlaşmalı olarak çalıştığı bankalar sayesinde kişiye en uygun kredi imkânını sunmaktadır.
  • Tek kredi, piyasa araştırmasını kişiler adına önceden yapmış olur. Buna göre müşteri odaklı olarak çalışmaktadır.
  • Tek kredi sayesinde, tüm bankalara olan borçlar online olarak anında ödenir ve müşteriler bunun için ayrıca bir zaman harcamaz.

Tek Kredi Güvenilir midir? Tercih Etmeli miyim?

Tek kredi, BDDK tarafından düzenli olarak denetlenmekte ve gerekli kontrol yapılmaktadır. Ayrıca, Tek kredi sektörün önde gelen bankaları ile çalışmakta ve müşterilerine güven vermektedir.  Tek kredi kullanmak oldukça mantıklı ve güvenilir bir imkândır.

Tek Kredi Başvurusu ve Şartları

Tek kredi şartları başında, başvuru yapacak kişinin kredi notu gelmektedir. Kredi notu çok düşük olanlara kredi çıkma şansı düşük olsa da geçmişte kara listeye girmeyen kişiler için durum biraz daha farklıdır. Çünkü kredi yapılandırmada dikkat edilen en önemli husus kara liste ve icralık durumlarıdır. Kredi notu eğer bu nedenlerden dolayı düşük değil ise Tek kredi imkânından yararlanmak kolaydır.

Tek kredi başvurusu yapmak da oldukça kolaydır. Bunun için platformun web sitesi üzerinden üye olunarak anında kredi başvurusu yapılmaktadır. Kredi başvurusu sistem üzerinden anında incelenmekte ve geri bildirim yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi başlıklı makalemizde Kefilsiz Kredi Kartı, Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kefilsiz Kredi Kartsız Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz