DOLAR: 4.87 TL
EURO: 5.66 TL


Viop Nedir?

1 yıl önce
316 kez görüntülendi

aktuelfinans.com olarak sizlere bu yazımızda son zamanların en çok sorulan sorusu Viop Nedir? Konusunda detaylı bilgiler sunuyoruz. Viop nedir diye merak edenlerin yine en doğru adresi web sitemizde sizler için yaptığımız detaylı araştırmaları sizlerle paylaşıyoruz.

VİOP

Viop nedir? Ne anlama gelir?

Viop nedir diye merak edenlerin günümüzde sayısı oldukça fazladır. En kısa anlatım ile Viop, bir yatırım aracı şeklidir. Forex piyasasına alternatif olarak 2013 yılında oluşturulmuştur. Resmidir, devlet tarafından kontrol ve denetimleri yapılmaktadır. Borsa İstanbul bünyesinde faaliyet gösterilmekte ve denetimleri yapılmaktadır. 2005 yılında kurulan VOB ile Borsa İstanbul’un birleşmesi oluşturulmuş yatırım kanalıdır.

Viop, vadeli işlem ve opsiyon piyasasının kısaltılmış ismidir. Vadeli işlem ve buna bağlı olarak opsiyon sözleşmeleri ile yatırım yapılması imkanı sunmaktadır. Viop, günümüzde oldukça geniş bir kitlece kullanılmaktadır. Viop, genel olarak kendi içinde bir piyasanın ta kendisidir. İnsanlar hatta şirketler bile kolaylıkla Viop kanalı ile yatırım yapabilmektedir. Viop sisteminde yine bir alım / satım işleyişi ve buna bağlı olarak piyasa şartları yer almaktadır. Viop piyasasında yer alan hizmet ve ürünlerin sözleşmeleri aracılığı ile yatırım yapmak mümkündür. Çeşitli opsiyonların yer aldığı Viop’ta kar elde etmek son derece mümkün olmakla birlikte bunun yanı sıra zarar etmek de söz konusudur.

Viop Kullanım Şartları Nelerdir?

Genel olarak Viop ile yatırım yapabilme şartları yok denecek kadar azdır. Viop ile işlem yapabilmek için öncelikle bilinmesi gereken ise 18 yaş üstü olmak gereklidir. Bu şekilde olduğu takdirde isteyen herkes Viop ile işlem yapabilir. Ama aslında olay bu kadar basit düşünülmemeli, çünkü Viop piyasası ciddi olarak takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Viop ile yatırım yapmak ciddi bir iştir ve bu işi iyi takip etmek gereklidir. Piyasa analizleri iyi yapılmalı ve Viop işlemleri buna göre yapılmalıdır.

Viop Hesap Nasıl Açabilirim?

Viop kanalı ile yatırım yapabilmek için tabii ki öncelikle bir hesap açılması gerekmektedir. Viop sistemi, web üzerinden sanal portalda işlem yapmak anlamı taşıdığında, açılacak hesap da web üzerinden olmaktadır.  Borsa İstanbul nezdinde yönetilmekte olan Viop yatırım hesabı açabilmek için aracı kurumlar ve firmalar yer almaktadır. Bazı bankalar da bu aracı kurumlar arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde kredi notu nasıl sorgulanır, kredi notu sorgulamak ve kredi notu sorgulaması nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans