DOLAR: 4.91 TL
EURO: 5.76 TL


Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Başvurusu

1 yıl önce
1.351 kez görüntülendi

Sosyal güvenlik kurumu , çalışma bakanlığı ve maliye bakanlığı tarafından yürütülen emekliye faizsiz kredi imkanı çalışmasında sona geliniyor. Faizsiz kredi bekleyen emeklilere kısa sürede müjdeli haber verilecek. Bu sayede planlarını ertelemek zorunda kalan emekliler, ihtiyaçlarına yönelik adımları daha kolay atabilecekler. 

Emeklilerin talepleri doğrultusunda uygulamaya geçmesi planlanan faizsiz kredi düzenlemesi, promosyon çalışmaları ile aynı paketin içinde sunularak bankalara teklif edilecek. Faizsiz kredi paketini kabul etmeleri için bankalara farklı teşviklerde sunmayı planlayan SGK, emeklilere faizsiz kredi müjdesi haberinin 2017 yılının ilk yarısında çıkabileceğini ifade ediyor.

İnceleyebilirsiniz: Emekliye Faizsiz Kredi Son Dakika Gelişmeleri

Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankası

Emeklilere yönelik çıkarılması planlanan 10 maaşa kadar faizsiz kredi düzenlemesi yürürlüğe girmesi durumunda, ilk önemli adım Ziraat Bankasından bekleniyor. Hem devlet bankası olması hemde emeklilerin büyük kısmının emekli maaşlarını Ziraat Bankasından alması sebebiyle Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi için planlamalarını yürütüyor. 

Türkiye’nin hemen her yerinde şubesi bulunması sebebiyle emekliler tarafından tercih edilen Ziraat Bankası, emeklilere yönelik daha bir çok avantajlar sunuyor. Kısaca bakacak olursak:

-Emeklilere özel günlük nakit çekme limiti sayesinde aynı günde tüm maaşınızı ATM’den limit problemi yaşamadan çekebilirsiniz.

-Emekli maaş hesabınız için ayrıca hesap işletim ücreti ödemenize gerek yoktur.

-Emeklilere özel komisyon ve faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz. 

-Kredinizin ödeme periyotlarını ve miktarlarını maaş durumunuza göre belirleyebilirsiniz. 

Bu gibi avantajlı tekliflerinden dolayı bir çok emeklinin tercih ettiği Ziraat Bankası, Faizsiz Kredi çalışmasının yanında emekliye 3 maaş avans çalışmalarını yürüten ilgili bakanlık ve kurumlara da gereken desteği vereceğini geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. 

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Uygulamanın düzenlemeye girmesi ile beraber büyük oranda faizsiz kredi başvurusu almayı bekleyen Ziraat Bankası, başvuru için ilk şart olarak emekli maaşının kendi bankasından alınmasını ön şart koşuyor. 

Bununla beraber istenecek belgeler henüz netlik kazanmamış durumda. Fakat hali hazırda kredi başvurusu için: emeklilik belgesi, kimlik fotokopisi, ikametgah belgelerini talep ederek kredi hazırlayan Ziraat Bankası aynı belgeleri emekli kredisi başvurusu içinde isteyecektir. Belgelerle birlikte şubeye gidip gerekli imzaları atan emekliler, faizsiz kredi kullanabilecekler.

Kredi başvurusu için telefon bankacılığı yada şubelerden bilgi alınabilecek. 

Bir önceki yazımız olan Emekliye Faizsiz Kredi Son Dakika Gelişmeleri başlıklı makalemizde emekliler için kredi, emekliye faizsiz kredi ve emekliye faizsiz kredi ne zaman verilecek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık Aktüel Finans